Loorberilehe eeterlik õli 20 ml

Loorber on kuulsuse sümbol, mitte lihtsalt toiduvürts  – Vanas Kreekas autasustati loorberipärjaga olümpiasangareid. Kiitust väärib ka pikk ajalugu koos legendidega, mis lisavad vürtsi ka loorberi teistele, näiteks tervistavatele omadustele. 

Vanimad teated loorberi kohta on leitud sumerite kiilkirjas tekstidest 5. sajandist e.m.a. 8. sajandil asendasid loorberipärjad Kreekas oliivipärgi, millega seni oli olümpiavõitjaid pärjatud, hiljem jätkati seda traditsiooni ka Roomas, et Apollole austust avaldada. Kreekas peetakse loorberit tänaseni pühaks puuks. Loorber on iidne ravimtaim. Talle on omistatud häid ja kasulikke omadusi. Loorber on soojendav ja kuivatav, toniseeriv, krampe lõõgastav, rahustav ja puhastav. Loorberilehe õli on antibakteriaalne, aitab mürgistuste korral, omab seenhaigustevastast toimet.

Loorberilehe eeterliku õli toime:

 • mõjub tasakaalustavalt ja taastavalt, koos mustköömne õliga toetab organismi vähi ravil ( 1 tl. mustköömne õli ja 2-3 tilka loorberilehe õli  doseerida  hommikul ja õhtul  30 min. enne sööki)
 • takistab pärmseente, bakterite ja viiruste arengut
 • õli mõjub tasakaalustavalt ja taastavalt
 • leevendab valusid ja krampe ning takistab vere hüübimist
 • loorberiõli ravib köha, lahtistab röga, parandab suuhaavu ja aknet
 • leevendab haavapõletikke, hambavalu, kõrva- ja kurgupõletikke, lihaskrampe, liigesepõletikke ja  reumaatilisi valusid
 • alandab veresuhkrut, kaitseb veresooni lupjumise eest ning aitab viirustest vabaneda.

Kasutamine ja annused:

 • Rahulik õhkkond meditatsiooniks: lisage nebulisaatorisse või difuusorisse 1-2 tilka loorberiõli. 
 • Esmaabiks: pange 1-2 tilka taskurätikule ja hingake lõhna sisse.
 • Valuvaigistav, krampidevastane massaaž: lisage 3–5 tilka 30 ml mandliõlile ja masseerige kahjustatud piirkondi õrnade ringjate liigutustega.
 • Vereringet stimuleeriv, tasakaalustav vann: lisage 1–2 tilka õli vannivahule ja segage ühtlaselt soojas vannivees.

OLULINE TEADA!

OHUTUS: Hoida külmkapis. Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Enne tarvitamist loksutada. Rasedad ja väikelapsed võivad kasutada eeterlikke õlisid äärmise ettevaatlikkusega. Vältige kokkupuudet silmade ja limaskestadega. Ära jäta eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta. Säilivusaeg vaata pakendilt. Eeterlike õlide kasutamiseks ravieesmärgil pöörduda arsti poole.

Info pärineb rahvameditsiinist, veebisaitidelt ning on leidnud kinnitust ka paljudes teaduslikes uuringutes. Teave on ette nähtud informeerimise eesmärgil ja ei kujuta endast meditsiinilist teavet ega asenda kvalifitseeritud meditsiinitöötajate diagnoosi ja ravi.

Ökoloogiliselt puhas. Tootjal ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 45001 ja HALAL sertifikaadid. Tootmine toimub vastavalt GMP standarditele.

Maaletooja: Novapinus OÜ reg. nr. 11327618
Info ja tellimine: info@novapinus.ee; www.novapinus.ee; +372534 9 5517