Complex Form Oil 250 ml

Valmistatud nelja ravimtaime külmpressitud (chia-, safloori-, mustköömne ja linaseemne) õli segust. Antud õlide kompleks on patenteeritud ja mõeldud eeskättt kehasse kogunenud rasva lahustamiseks ehk kaalu langetamiseks

Antud õlid on kasutusel ka väga paljude teiste tervisehädade puhul. Seega mitu kärbest ühe hoobiga.

Linaseemne õli:

Lina on üks iidsemaid kultuurtaimi, sisaldades hulga vitamiine (E ja A) ja teisi bioloogiliselt aktiivseid aineid, mis on meie organismile eluliselt vajalikud. Lina ladinakeelne nimetus Linum usitatissimum tähendab “kõige kasulikum taim”. Eriti tuleb seejuures tähelepanu juhtida küllastumata rasvhapetele: linoleenhape (oomega-3-rasvhape) sisaldus – 62,9%, mis on kaks ja pool korda rohkem kui kalamaksaõlis, lisaks linoolhapet (oomega-6-rasvhape) -15,9% ja oleiinhapet (oomega-9-rasvhape) – 13,44%. Teadlaste poolt on tõestatud, et elutalituseks on eriti vajalikud oomega-3 ja oomega-6. Uuringud näitavad, et linaseemneõli sisaldab 100 korda rohkem lipiide kui teised õlid.

Linaseemne õli kasutatakse rahvameditsiinis nägemise parandamiseks (A-vitamiin), neerupealsete hormonaaltegevuse ergutamiseks, sperma tekke aktiveerimiseks, ajutegevuse parandamiseks, depressiooni korral. Linaseemned sisaldavad ka hulganisti kiudaineid, mis aitavad parandada seedimist ning tekitavad täiskõhutunnet, vähendades sellega ülesöömise riski ning reguleerides kaalu. Linapreparaatide regulaarne kasutamine aktiveerib insuliini teket ja takistab diabeedi süvenemist. Hästi mõjub linaseemneõli seedetrakti häirete korral (kõhukinnisus jne).

Õlisalvei (chia) seemneõli:

Chia seemnete kasvatamise  ajalugu ulatub aastatesse 3500 e.k. Aastatel 1500 kuni 900 e.k oli chia peamine põllukultuur Mehhikos koos maisi, ubade ja amarandiga. Seemnetest pressiti õli ja joogina tarvitati seemnete ja vee seguna.

Valgusisaldus on chia seemnetes 15-25%, see on rohkem kui teistes traditsioonilistes teraviljades: nisu (ca 14%), mais (ca 9%), kaerahelbed (ca 17%), oder (ca 17%), amarant (ca 15%), riis (8,5%). Samuti sisaldavad seemned nii kaheksat asendamatut kui ka asendatavaid aminohappeid ja on gluteenivabad.

Kiudaineid:   sisalduvad  Chia seemnetes  nii vees lahustuvad kui ka vees lahustumatud kiudaineid erinevate andmed järgi kuni 36%

Rasvhapped:  Chia seemneid peetakse kõige suuremaks taimseks polüküllastamata rasvhappe alfalinoleenhappe (ALA, omega-3) allikaks . Nii Omega-3 kui ka Omega-6 rasvhapped on inimkeha jaoks asendamatud, kuna keha neid ise ei tooda.

Vitamiinid- ja Mineraalid: Chia seemned sisaldavad mitmeid mineraalaineid: raud, tsink, vask, mangaan, boor jne . Seemnetes on kaltsiumi ca viis korda rohkem kui piimas (119mg), rauda ca. kolm korda rohkem kui spinatis (2,71mg), kaaliumi natuke rohkem kui banaanis (396mg) ja magneesiumi ca 15 korda rohkem kui brokkolis (24mg). Vitamiinidest on esindatud A-, E- ja C-vitamiin ning mõned B-grupi vitamiinid

Chia seemnete ja nendest külmpressitud õli kasulikkus: Chia seemned loetakse nn. „supertoitude“ hulka. Supertoidud ei ole ametlik definitsioon vaid nn. turunduslik termin ja sinna kuuluvad kõrge toiteväärtusega toiduaineid, mis mõjuvad tervisele hästi.

Safloorõli

Kasutatakse rahvameditsiinis tugeva antioksüdandina, kui manustada safloorõli tasukaalukalt, kõrvaldab see seedehäired. Tasakaalustab veresuhkru ja kolesterooli taset. Tugevdab immuunsüsteemi, muudab kehas ladustatud liigse rasva energiaks ja tagab kiire kaalulanguse.  Safloorõlil on on kaitsvad omadused rinnavähi vastu naistel ja eesnäärmevähi vastu meestel,kõrvaldab südameinfarkti riski, hoides ära südamest väljuvate veresoonte ateroskleroosi, aitab eemaldada ussid, mis moodustavad jämesooles. Suurendab seksuaalset soovi vastastikustes suhetes.

Mustköömne kümpressitud õli kasutatakse väga paljude tervisehädade puhul, näiteks:

  • Immuunsüsteemi tugevdamiseks, sealhulgas omab organismi puhastavat võimet
  • Nõrk immuunsus – mustaköömneõli tugevdab immuunsüsteemi, sealhulgas omab organismi puhastavat võimet
  • Kõrge vererõhk/kõrge veresuhkur – igapäevane mustköömne õli tarbimine vähendab kõrge vererõhuga seotud erinevaid tervisehädasid
  • Rasvumine – mustköömne õli väldib rasvumist, aitab kaasa salenemisele ning võib vähendada ka söögiisu
  • Seenhaigused – mustköömne õli on tõhus ravim seenhaiguste vastu. Ta on viirustevastane, antibakteriaalne ning kõrvaldab ärritused, taastades naha.
  • Viirused/Külmetushaigused – mustköömne õli aitab näiteks köha korral (sh ka läkaköha); erinevate põletike korral (nt põskkoopapõletik, ülemiste ja alumiste hingamisteede põletik).
  • Impotentsus – mustköömne õli ravib impotentsust. Temas sisalduv E-vitamiin suurendab meestel seksuaalset võimet.

Tarvitamisjuhised: 1 tl.hommikul ja õhtul 0,5 tundi enne sööki. Kasutada vähemalt 4 kuud (ca 5 pudelit) järjest. Siis teha paus 3. kuud.

Enne tarvitamist loksutada. Peale avamist hoida külmkapis.

OLULINE TEADA: Teave on ette nähtud informeerimise eesmärgil ja ei kujuta endast meditsiinilist teavet ega asenda kvalifitseeritud meditsiinitöötajate diagnoosi ja ravi.

Tootjal ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 45001 ja HALAL sertifikaadid. Tootmine toimub vastavalt GMP standarditele. Ökoloogiliselt puhas. Säilivusaeg vt. karbilt Toode on patendeeritud

Maaletooja: Novapinus OÜ reg. nr. 11327618 Tellimine ja info: info@novapinus.ee; www.novapinus.ee; +372 534 9 5517