Teepuu eeterlik õli 20 ml

Teepuu õlil pole teepõõsaga peale nime mingit pistmist. Tee tooraineks olev teepõõsas (Camellia sinensis) kuulub botaaniliselt kameeliate hulka ning kasvab looduses Ida-, Lõuna- ja Kagu-Aasias. Teepuu õli saadakse aga mürdiliste hulka kuuluvalt tee-melaleukalt (Melaleuca alternifolia), mis kasvab looduses Austraalias New South Walesi ning Queenslandi rannikusoodes. 

Austraalia aborigeenide juures oli see taim hinnatud ravivahend juba enne seda, kui eurooplased Austraaliasse jõudsid. Selle taime lehtedest ja võrsetippudest valmistati tõmmist, millega raviti nahahaigusi ja putukahammustusi ning desinfitseeriti haavu. Lehtedest ning võrsetest valmistatud õli on antiseptilise toimega, ergutab immuunsüsteemi ning aitab naha seenhaiguste vastu.

Teepuu eeterliku õli kasutamine rahvameditsiinis:

  • suvisel ajal võib teepuuõli kasutada sääsepunnide eemaldamiseks
  • külmetuse korral võib teha ka auruvanni, tilgutades teepuuõli keedetud vette ning hingata auru 10 minutit sisse
  • kasutatakse aknest vabanemiseks, samuti on aknearmi eemaldamise vahendiks Olemasoleva akne kõrvaldamise ajal eemaldatakse teepuuõli abil ka eelmise akne jäljed. Selleks: Lisage 5 tilka teepuuõli kahele teelusikatäiele meele ja kandke segu vatitiku abil aknele kalduvale piirkonnale. Pärast mõne minutilist ootamist puhastage peale kantud piirkond veega. Kandke seda segu üks kord päevas mitme päeva jooksul kuni akne on kadunud ja laigud ei ole enam nähtaval.
  • küüneseene kaebuste korral tilgutage teepuuõli kahjustatud piirkonda. Jätkake tilkade manustamist üks kord päevas, kuni teie kaebus on kadunud. Käte ja jalgade seenhaiguste raviks tilgutage 6 või 7 tilka teepuuõli kaussi sooja veega. Leotage käsi või jalgu selles vees 15 minutit. Pärast protseduuri kuivatage sõrmed rätikuga. Kandke seda igal õhtul, kuni teie kaebused on kadunud.
  • peanaha probleemide kõrvaldamiseks ja juuste tervise hoidmiseks võib samuti kasutada teepuu õli. Enne uinumist masseerige mõni tilk teepuu õli kuivale ja kõõma tekitavale peanahale. Hommikul peske juuksed sooja duši all.
  • kui üks pereliikmetest on haigestunud, siis piserdage õhku teepuu  õli. See puhastab õhku, tõrjub viirused ning ennetab teiste pereliikmete haigestumist
  • tüügaste eemaldamiseks segage paar tilka teepuuõli oliiviõli ja mandliõliga. Kandke äsja saadud õli tüügaste piirkonda ja oodake 3 tundi. Seejärel peske piirkond kuuma veega. Tehke seda protseduuri üks kord päevas vähemalt 15 päeva jooksul, kuna see ei mõju ühekordselt
  • et teepuuõli leevendaks ekseemi vaevusi, lisage 4 või 5 tilka teepuuõli 1 tl. kookosõlile ja kandke ekseemsele nahale, kuni teie vaegus lõpeb.

OLULINE TEADA!

OHUTUS: Hoida külmkapis. Ära kasuta eeterlikke õlisid lahjendamata kujul. Enne tarvitamist loksutada. Rasedad ja väikelapsed võivad kasutada eeterlikke õlisid äärmise ettevaatlikkusega. Vältige kokkupuudet silmade ja limaskestadega. Ära jäta eeterlikke õlisid lastele kättesaadavasse kohta. Säilivusaeg vaata pakendilt. Eeterlike õlide kasutamiseks ravieesmärgil pöörduda arsti poole.

Info pärineb rahvameditsiinist, veebisaitidelt ning on leidnud kinnitust ka paljudes teaduslikes uuringutes. Teave on ette nähtud informeerimise eesmärgil ja ei kujuta endast meditsiinilist teavet ega asenda kvalifitseeritud meditsiinitöötajate diagnoosi ja ravi.

Ökoloogiliselt puhas. Tootjal ISO 9001, ISO 22000, ISO 14001, ISO 45001 ja HALAL sertifikaadid. Tootmine toimub vastavalt GMP standarditele.

Maaletooja: Novapinus OÜ reg. nr. 11327618
Info ja tellimine: info@novapinus.ee; www.novapinus.ee; +372534 9 5517